Orzechy – sprawdź, które kupić!

orzechy

Dlaczego orzechy są tak bardzo popularne w Polsce?

Jednym z najbardziej popularnym orzechem w Polsce są orzechy włoski, które wywodzą się z Azji, a nie jak nazwa wskazuje z Włoch. Ogromne właściwości odżywcze orzechów włoskich zostały odkryte w starożytności. Regularne spożycie orzechów poprawia naszą odporność, a także poprawia funkcjonowanie naszego układu krwionośnego oraz wspierają pracę naszego mózgu. Orzechy dostarczają wiele cennych minerałów, aminokwasów i witaminy z grupy B. Z kolei orzechy laskowe, które rosną dziko praktycznie w każdym mniejszym lasku, pod kątem popularności niewiele ustępują orzechom włoskim. Niewielka ilość orzechów laskowych może pokryć dzienne zapotrzebowanie, na witaminę E mają właściwości antyoksydacyjne oraz chroni nasze serce przed wszelkimi chorobami. Orzechy laskowe bogate są w aminokwasy i minerały. Polacy bardzo często sięgają po orzechy laskowe, migdały, nerkowca czy archaidowe. Nie tylko stanowią idealną przekąskę podczas imprezy, czy podczas oglądania meczu, ale przede wszystkim są bardzo zdrowe. Można je jeść na przemian, tak by urozmaicić naszą dietę. 

Co takiego cennego zawierają orzechy?

Orzechy zawierają minerały, aminokwasy, witaminy, które praktycznie występują w każdym z gatunków orzechów. Oprócz wcześniej wspomnianych składników orzechy również bogate są w inne wartościowe substancje. Należy tutaj wspomnieć, chociażby o wielonasyconych kwasach tłuszczowych, błonniku i białku oraz o wszystkich związkach chemicznych mających,  potencjał antyoksydacyjny. Warto również przyjrzeć się blisko tłuszczą zawartym w orzechach. Kwasy tłuszczowe, a zwłaszcza nienasycone mają ogromny pozytywny wpływ na poziom cholesterolu w naszej krwi. Dlatego pomimo dużej kaloryczności warto je włączyć do naszego codziennego jadłospisu. 

Przed czym chronią nas orzechy?

Bardzo wielu naukowców z całego świata potwierdza w swoich badaniach, że codzienne spożywanie orzechów w niewielkich ilościach może skutecznie ochronić nas przed zawałem serca, udarem oraz przed chorobą wieńcową. Zawarty w orzechach tłuszcz dostarcza naszemu organizmowi energii. Dlatego orzechy dostępne m.in. w Bee.pl polecane są w głównej mierze sportowca narażonym na ogromny wysiłek fizyczny i umysłowy. 

You may also like...