Orzechy – sprawdź, które kupić!

orzechy

Dlaczego warto jeść orzechy?

Orzechy to produkt, który niestety, nie pojawia się w diecie bardzo wielu osób. Na co dzień, zapominamy o tym, aby je jeść, co może mieć zgubne skutki dla naszego zdrowia. Powszechnie wiadomo, że orzechy mają wiele minerałów oraz witamin, ale niewiele osób wie, w czym dokładnie pomaga codzienne jedzenie orzechów.

Jakie orzechy są najzdrowsze?

Obecnie w sklepach możesz znaleźć bardzo wiele rodzajów orzechów. Każdy z nich ma różne właściwości, tak więc, wybierając orzechy kieruj się przede wszystkim tym, co potrzebuje twój organizm. Oczywiście, nie możesz również zapominać o tym, by wybierać te orzechy, które będą Ci smakować. Według naukowców najzdrowsze orzechy, czyli te, które zawierają najwięcej pierwiastków takich jak selen czy magnez, to  orzechy ziemne, migdały, pistacje oraz nerkowce. Ponadto orzechy te mają również bardzo dużo kwasu omega 3, który pomaga zachować dobry nastrój i dobry stan skóry. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden konkretny rodzaj orzechów, zawsze możesz rozważyć kupno mieszanki orzechów. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł spożywać wszystkie swoje ulubione orzechy, w jednym momencie. 

Czy można zjeść zbyt dużo orzechów?

Należy pamiętać, że tak jak wszystko inne, orzechy zjedzone w zbyt dużej ilości, mogą bardzo zaszkodzić. Dietetycy sugerują, aby jeść garść orzechów dziennie i nie przekraczać tej dawki. Oczywiście, jednorazowe zjedzenie większej ilości orzechów, nie będzie niosło poważnych konsekwencji. Według ekspertów może to skutkować bólami brzucha oraz biegunkami. Natomiast, częste spożywanie zbyt dużej ilości orzechów, może prowadzić do poważnych problemów z nerkami oraz wątrobą. Szczególnie niebezpieczne jest spożywanie zbyt dużej ilości orzechów solonych, ponieważ nadmiar soli w diecie może prowadzić do wielu poważnych chorób, takich jak miażdżyca. Dlatego powinieneś ich unikać i raczej wybierać zwyczajne orzechy pozbawione przypraw. Spożywając je codziennie z pewnością zauważysz jak poprawia Ci się samopoczucie oraz metabolizm.

You may also like...